Ev Yapımı Kür ile Çatlaklardan Kurtulma

Ev Yapımı Kür ile Çatlaklardan Kurtulma

Çatlaklar hamilelik, ergenlik, hızlı kilo alıp verme dönemlerinde oluşup ve zamanında müdehale edillmezse malesef peşimizi bırakmazlar. İşte vücudunuzdaki çatlaklardan kurtulmanızı sağlayan doğal çözümleri bulabileceğiniz haberimiz.

Cilt çatlakları için doğal çözüm dediğimizde genellikle bitkisel yağlarla masaj yapılması önerilir. Gözle görülür şekilde sonuç almak için çatlaklara erken müdahale etmek ve bu ürünleri düzenli olarak ve cilde masaj yaparak uygulamak önemlidir.


-------- Sponsorlu --------

İşte çatlaklarını giderici 5 bitkisel yağ önerisi

Tatlı badem yağı
Çatlaklar denildi mi akla hemen tatlı badem yağı geliyor. Tatlı badem yağı özellikle kuşburnu tohumu ile karıştırılıp uygulanıyormuş. İki ürünü karıştırıp her gün duştan sonra çatlaklara sürmek gerekliymiş.

Atkuyruğu
Atkuyruğu bitkisi bir tek ölüme çare bulmuyor desek herhalde yalan olmaz. Cildi yenilediği için çatlak izlerinde de etkiliymiş. Verilen tarif şu şekilde: 1 litre %40 oranında alkolün içine 100 gram atkuyruğu bitkisi koyup 1 ay bekletmek ve sonra içine 8-10 damla limon suyu ve yarım litre su ekleyerek seyreltmek gerekiyor. Günde 2 kere sürülünce etkiliymiş.


-------- Sponsorlu --------

Kalendula yağı
Kalendula yağı hücreleri yenileyici özelliği ile biliniyor. Kızarıklık ve tahrişe karşı da oldukça etkiliymiş. Cildi nemlendirdiği gibi çatlaklara da iyi geliyormuş.

Hint yağı
Hint yağı bu aralar nedense pek popüler. Hemen her tarifte var. Hint yağını 5-10 dk masaj yaparak çatlaklı bölgeye uygulamak iyi geliyormuş. Denemesi kolay bir yöntem. Yalnız masajdan sonra sıcak bez ile bölgeyi sarmak ve yarım saat sıcak tutmak önemliymiş.

Aloe vera jeli
Aloe vera jelinden de kullanan birçok kişi çok memnun.

Aloe vera jeli tarifi:
Yarım fincan doğal zeytinyağı
Çeyrek fincan aloe vera jeli
6 kapsül E vitamini

Aloe vera jelini elde etmek için aloe vera bitkisini evinizde de yetiştirebilirsiniz. Yaprağını kesip kaşıkla içini sıyırınca alabiliyorsunuz. Bu malzemeleri karıştırıp blenderda döndürün. Kremi masaj yaparak sürün.

Yukarıda belirtilen tüm malzemelere Aktarcılardan ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ