Doğal Yollardan Bağırsakları Temizleme Yöntemleri

Doğal Yollardan Bağırsakları Temizleme Yöntemleri

Bağırsakları Temizlemede Bitkisel Yöntemleri sizler için sıralayacak olursak;
-ilk yapılan iş olarak her gün 8 bardak yani bir buçuk litre su tüketmemiz gerekmektedir. Su o kadar çok önemlidir ki tükettiğiniz suyla bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Ancak bağırsaklarınız tıkanmış ise aşağıda inceleyeceğimiz yöntemler işinize yaramaktadır.


-------- Sponsorlu --------

-2 adet kuru kayısıyı sabahları aç karnına tüketiyoruz. Sonra bir bardak suyun içerisine 1 kaç damla limon sıkıp ve biraz sirke eklenip sabah aç karnına tüketilir.

-1 veya 2 adet keçiboynuzunu her akşam tüketin. Ardından da 1 veya 2 bardak ılık su için. Keçiboynuzunun vitamini içerisinde buluna lifler bağırsaklarınızı temizleyerek kabızlığınızı gidermenizde yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda rezene çayı da tüketebilirsiniz. Ancak günde bir bardaktan fazla içmeyin.


-------- Sponsorlu --------

-1 bardak ılık suyun içerisine bal ve limon da karıştırarak her gece yatmadan önce için ve yatın. Bu karışımı yaklaşık olarak 0n gün boyunca uygulayın. Bu zaman zarfında her gün 8 saatten az uyku uyumayın düzenli olarak uyuyun.

-bağırsaklarınızın hareketlenmesini istiyorsanız rezen çayı tüketmenizde yarar vardır. Günde 1 fincandan fazla olmamak kaydıyla rezene tüketebilirsiniz. Kolon temizliğinde de 1 kahve fincanı etkilidir.

-hafif tempoda yürüyüş ve karın egzersizi de kolon temizleme yöntemlerindendir.

-Perhiz veya Oruç: hafta da birkaç perhiz yapılması önerilmektedir. Bu yöntemle vücuttaki sindirilmemiş yağlar sindirilerek rahatlama oluşmaktadır. Perhiz bittikten sonra kefir, yoğurt, sarımsak ve soğan tüketerek de kolonlarınızı temizleyebilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ