Diyabet İçin İncir Yaprağının Faydaları

Diyabet İçin İncir Yaprağının Faydaları

İncir Yaprağı Faydaları – İNCİR’deki GİZLİ MUCİZELER

İncir Yaprakları Diyabete Doğal Çözüm olabilir mi?

Diyabete karşı tüm umutları yitirmişken, her şey böyle değişti; DİYABETİ NASIL YENDİM?
Yapılan araştırmalarda incir yaprağı ekstresinin şeker hastalarında kan glukoz değerinin önemli ölçüde düşürdüğü, insülin kullanan şeker hastalarında daha az insulin dozuna ihtiyaç duyduğunu göstermiştir. Bu şekilde ilaç yan etkilerinin de azalmasını da sağlıyor. Bunun haricinde incir yaprağı ekstresinin kullanımında tokluk kan şekerinin de kontrol altında tutulabileceğini göstermiştir.


-------- Sponsorlu --------

6 Yıl boyunca doktorum bana insülin kullanıp kan şekerini normale çevirmem gerektiğini söyledi ve daha farklı birçok ilaç kullanarak diyabet hastalığının yüzünden birçok sıkıntı yaşadım.

Arkadaşlarımın beni bir şifacıya yönlendirmesi sayesinde, her şey çok değişti. Bana önerilen bu doğal çay sayesinde diyabetten artık kurtuldum.

İncir yaprakları, kandaki glükozu astrenjan ve düzenleyici özellikleri ile doğuya özgü şifa tariflerinde çok iyi bilinir, bu nedenle diyabetin doğal tedavisine takviye olarak çok önemli bir yer kaplar.

Muhtemelen insanların çoğu incir ağaçlarının çok faydalı besinlere dahil olduğunu bilmiyordur. Ancak bu faydayı sadece çok lezzetli ve sağlıklı meyvesi vermez, ayrıca yaprakları da sağlığımız için çok değerlidir.

İNCİR YAPRAKLARI VE DİYABET

İncir yaprakları yüksek miktarda doğal insülin içerir, bu nedenle yaprağını tüketmek, insülin enjekte etme ihtiyacını azaltır. Şeker hastalığı olanlar için mükemmel doğal bir yöntem olabilir.

İncir Yaprağı Çayı Nasıl Yapılır?

İncir Yaprakları Çayı: Üç incir yaprağını yarım litre suda koyun ve 15 dakika kaynatın. İçme suyu olarak kullanın, bir ay içinde sonuçları görmeye başlayacaksınız.


-------- Sponsorlu --------

Bu çayın iyi geldiği başka kullanım alanları:

Trigliseritlerin seviyesinin düşürülmesinde incir yaprakları:
İncir yaprakları vücuttaki trigliseritlerin seviyesini düşürür, bu nedenle düzenli olarak tüketilmesi gerekir; bu da kalp krizi ve obeziteyi önler.

Ülsere karşı incir yaprağı
Ülser karşısında iyi bir çare olarak; incir yapraklarını çiğneyin ve ortaya çıkan suyu yutun.

İncir bolca lif içerir
İncir, en çok lif içeren meyvelerden biridir bu yüzden onu tüketmek sindirim sistemine faydalı olacaktır. Öte yandan, vücudumuzun sindirim sistemini hızlandırdığı için, obez insanların veya kilo vermek isteyenlerin de tüketmesi önerilir. Aynı zamanda kabızlığa karşı mücadele eden doğal bir müshildir.

Bronşit
İncir yapraklarıyla, bronşit, astım ve diğer solunum yollu hastalıkları için evde hazırlanabilecek iyi bir tedavi olacaktır.

Kan basıncı
Lif, önemli miktarda potasyum kaynağı olup, aynı zamanda kan basıncını kontrol altına alabilecek mineral yuvasıdır, bu nedenle bu meyveyi hipertansiyon hastalarının da tüketmesi önerilir.

Çalışmalar incirlerin antioksidan özelliğe sahip olduğunu göstermiştir. Vücuttaki bu bileşenlerin artmasını sağlamak için her gün iki orta boy kuru incir tüketin.

Kemik Değerleri Yoğunluğu
İncir ayrıca vücudumuz için iyi bir kalsiyum deposudur ve kemik yoğunluğunu da destekler. Kemikleri güçsüzleştiren idrar yoluyla atılan kalsiyum kaybını önler. Bu özelliğiyle de kemikleri büyük ölçüde etkilenen menapoza girmiş kadınların özellikle tüketeceği önemli bir meyve haline gelir.

O zaman, bu lezzetli meyveyi gündelik beslenmemize dahil etmeye başlıyoruz. Mutlu olun vebu meyve ve yapraklarından vücudunuzun yararlanın.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ