Diş Ağrılarını Evde Geçirebileceğiniz 9 Doğal Yöntem

Diş Ağrılarını Evde Geçirebileceğiniz 9 Doğal Yöntem

Diş ağrısı, ağrıların neredeyse en zorudur. Ne zaman, nerede geleceği de belli olmaz hain ağrıların! Elimizin altında ne yazık ki ilaç, ağrı kesici gibi tıbbi çözümler bulunmayabilir.

Peki evde başımıza bu durum geldiğinde dişimizin ağrısını nasıl geçirebiliriz?

Burada size tamamı denenmiş ve önerilen yöntemler mevcut. İçlerinden hangisinin malzemesi elinizin altındaysa uygulayabilirsiniz!


-------- Sponsorlu --------

1. Eczanelerde satılan saf alkolü kulak pamuğuna batırın alkol içine pamuğa sarılı bir çubuk batırın ve bunu da karabiber ve naneye batırıp dişinize sürün. Diş ağrısına iyi gelecektir.

2.

Karanfil yağı, karabiber, mercan köşk ve nane yağını bir bardak suda karıştırıp gargara yapabilirsiniz. Bu bitki ve yağların ağrı kesici özelliği vardır.

3.

Birer tutam taze tere, roka , maydanoz ve naneyi aynı anda sakız gibi çiğneyin ancak yutmayın.

Daha sonra tükürün.

4.


-------- Sponsorlu --------

Katı meyve sıkacağınız varsa bir demet maydanozun suyunu sıkın. Yaklaşık bir bardak maydanoz suyu çıkacaktır. Bu suyla (yine yutmadan) ağzınızı gargara yapın.

5.

Karanfil yağını kulak çubuğuyla dişinize sürün anında uyuşturacaktır. Daha etkilisi ise karanfil yağına batırdığınız çubuğa biraz toz karabiber eklemektir.

6.

Karanfil yağı yoksa evde ağız kokularını geçirmek için kullandığımız karanfili ağrıyan yere koyabilirsiniz.

7.

Anneanne yöntemlerinden birisi de közlenmiş bir diş sarımsağın ağrıyan dişe bastırılmasıdır.

8.

İki su bardağı sirkeye, 1 tatlı kaşığı çörekotu konup kaynatın. Soğuyunca gargara yapın. Baskın bir tadı olsa da anında geçirecektir.

9.

Üç bardak suya 2 çorba kaşığı kuru kişniş konur, kaynatılır. Süzdükten sonra soğumasını bekleyin. Daha sonra gün içinde gargara yapabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ