Bulaşık Makinesi Temizlemenin Püf Noktaları

Bulaşık Makinesi Temizlemenin Püf Noktaları

Bulaşık makinesinin de temizlenmeye ihtiyacı olduğunu biliyor musunuz? Üstelik her ay. Endişelendiğinizi hissediyoruz. Bu yüzden bulaşık makinesi nasıl temizlenir bilmeyenler için 3 adımda bulaşık makinesi temizliğini anlatıyoruz.

Bulaşık makinenizin yeterince temiz olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aslına bakarsanız bulaşık makinesi iyi çalışsın, mikroplardan arınsın ve temiz koksun istiyorsanız ayda 1 temizlemeniz gerekiyor.


-------- Sponsorlu --------

Bulaşık makinesinde yer alan lastik contanın yemek artıklarını biriktirerek ölümcül kanser hastalıklarına sebebiyet verdiği ortaya çıktı. Lastik contanın uzun süre kullanımı ve temizlenmemesi sonucu ortaya çıkan bu tehlike herkesi korkuttu.

Uzmanlar bulaşık makinesinde yer alan o lastik contanın şiddetle yıkanmasını tavsiye ediyorlar.

İsveçli bilim insanlarının yaptığı araştırmalarda ise, bulaşık makinesinin mikrop ve bakterilerin tümünü öldürdüğü için çocukların bağışıklık sisteminin güçlenmesini engellediği ortaya çıkmıştı. Bulaşık makinelerinin bu tehlikeye sebep olmaması için mutlaka bakımlarını yaptırın ve her zaman temiz tutun. İşte temizlik için size bazı ip uçları;


-------- Sponsorlu --------

Adım 1: Gideri temizleyin

Alt çekmeceyi çekip mutlaka gideri kontrol edin. Yemek kalıntıları gibi bir şey varsa temizleyin. Bu şekilde hem bulaşıklarınızın hem makinenizin zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Adım 2: Sirke yıkaması

1 L beyaz sirke ile bir avuç limon tuzunu bir kap içerisinde karıştırın. Limon tuzunun eridiğini görene kadar karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız karışımı makinenin direkt içerisine boşaltın ve yüksek sıcaklıklı bir programda başlatın.

Bu yöntem sayesinde makinenizin görünmeyen kısımları da en az görünenler kadar temizlenecek ve gider bölgesindeki kireçlenmeleri temizleyecek.

Adım 3: Karbonat durulaması

Bir bardak karbonatı bulaşık makinesinin içine serpiştirdikten sonra kısa programda makineyi çalıştırın.

Artık kirlerden ve kokulardan arınan makinenizin içi hiç olmadığı kadar temiz!

Eğer çamaşır makinenizden kötü kokular geliyor ve çamaşırlarınız koyu renkte çıkıyorsa Mutlaka Tıklayınız

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ