Bikini ve Genital Bölge Kararması için Tavsiyeler

Bikini ve Genital Bölge Kararması için Tavsiyeler

Vajina beyazlatma ihtiyacı duruyorsanız doğal yöntemler kullanarak genital bölgedeki kararmayı engelleyebilirsiniz. Cilt rahatsızlıkları ve tıraş gibi uygulamaların neden olduğu vajinada kararma sorununa doğal vajina beyazlatma yöntemleri…

Bikini bölgesinde( vajina) da meydana gelen kararmaların çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Özellikle vajina bölgesinde ve koltukaltı bölgesindeki kararmalar,  yapılan belli başlı hatalar sonucunda ortaya çıkmaktadır. Bu hataların neler olduğunu hemen açıklayalım…


-------- Sponsorlu --------

Tıraş, cilt rahatsızlıkları ve çevresel etmenlerden kaynaklı yaşanan vajinada kararma sorununa karşı doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz. İşte vajina beyazlatma için öneriler doğal yöntemler…

Vajina beyazlatan limon kürü

Bir limonu ikiye kesip bikini bölgesine sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.
Ya da 1/2 limonun suyunu, 1 kaşık yoğurt ve 1/2 çay kaşığı balla karıştırıp hassas bölgeye uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra durulayın.
Limon cildinizi kurutacağı için bu işlemden sonra nemlendirici ya da hindistan cevizi yağı sürün.
Tüylerinizi aldıktan sonra limon iritasyona sebep olacağı için böyle bir uygulamadan kaçının! Limon uygulamasından sonra 1-2 gün cildinizi güneşten uzak tutun!

Vajinadaki ölü deriyi arındıran zeytinyağı masajı

Zeytinyağı cildi yumuşatmasıyla bilinir ve cildinizi ölü deriden arındırır. Banyoya girmeden önce zeytinyağı ile vajinanın çevresine masaj yapabilirsiniz.

Jilet yerine ağdayı tercih edin

Tıraş ettiğiniz için vajinada kararma söz konusu oluyorsa ağda yapmayı tercih edebilirsiniz.

Vajina beyazlatan vazelin kürü

1 çay kaşığı vazelini, yarım bardak elma suyu ve 1 çay kaşığı limon suyu ile karıştırıp vajinal bölgeye sürün. Bu kürü uygularken genital bölgenin kuru olması çok önemlidir. Hiçbir kürü vajinanın iç kısımlarına temas ettirmeyin. Sürdüğünüz beyazlatıcı kür kuruduktan sonra nemli bir bezle silin ve banyo yapın.

Bikini bölgesi (vajina) kararmasını önlemek için hangi iç çamaşırları tercih edilmelidir?

Bikini bölgesini( vajinanın) kararmasını istemiyorsanız Polyester Kilotlardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Bu kumaş tipine sahip olan külotlar bikini bölgesinin (vajinanın) hava almasını engeller, dolayısıyla terlemesine neden olur. bu durumda zamanla vajinanın kararmasına sebebiyet verebilir.

Bikini bölgesi ( vajinayı) hem doğal hem de tıbbı yöntemlerle beyazlatabilmeniz mümkün. Ancak kişiler genellikle doğal yöntemleri tercih ederler. Hangi yöntemleri tercih edeceğiniz kesinlikle kendi kişisel kararınıza bağlıdır.


-------- Sponsorlu --------

Süt
1 bardak süte pamuklu bir bezi batırıp kararan bölgeye koyun. 5 dakika bekletin. Birkaç kez daha uyguladıktan sonra bölgeye birkaç dakika masaj yapın ve durulayın. Günde 2 kez tekrarlayın.
Badem
5-6 bademi bir gece suda bekletin. Ertesi sabah ezerek macun haline getirin. 1 kaşık süt ile karıştırın, kararan bölgeye uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra masaj yaparak yıkayın. Haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Zeytinyağı ile masaj
Yatmadan önce bikini bölgenize zeytinyağı ile masaj yapın.
Bu masaj genital bölgedeki karartıyı azaltacak ve cildi yumuşatacaktır.
Zeytinyağı ayrıca terlemes nedeniyle oluşmuş cilt döküntülerinide giderecektir.

Karbonat

3’e 1 ölçüsünde suyla karbonatı karıştırıp sorunlu bölgeye sürdükten sonra kurumasını bekleyin. Soğuk suyla yıkayın. Haftada sadece 2 kez uygulayın.
Eğer hassas bir cildiniz varsa bu uygulamadan kaçının!
Bu alternatif yöntemleri uygulamadan önce bir uzmana danışın!

Lazerle bikini bölgesi (vajina) nasıl beyazlar?

Lazer ile vajina beyazlatma toplamda 25 dk sürer. İşlem sırasında ağrı sızı hissedilmemesi için lazer olacak vajina bölgesine anestezik krem sürülür. Yapılan işlemlerde vajina bölgesine melanin pigmentini üreten hücrelerin tahrip edilmesi sağlanır. Böylelikle vajina bölgesinin beyazlaması sağlanır.
Tıbbı yöntemleri tercih etmiyor her zaman doğal yöntemlerden yana olmak istiyorsanız size vereceğimiz bikini bölgesi (vajina) beyazlatma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Doğal yöntemlerle bikini bölgesi (vajina) nasıl beyazlar?

İşte bikini bölgesi (vajinayı) beyazlatacak doğal yöntemler…

Salatalık yöntemi ile bikini bölgesi( vajina) beyazlatma:
Limonun suyunu ve salatanın suyunu sıkın. İki suyuda birbirine karıştırın. Daha sonra bu bölgeye karışımı sürün ve 15 dk bekletin.

Aloe Vera Jel ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma:
Aloe Vera Jel ile vücudunuzda meydana gelen lekeleri ve kararmaları kısa yoldan yok edebilirsiniz. Aloe verayı ortadan ikiye kesin. Bikini bölgesine
(vajinaya) uygulayın. Ardından yıkayıp durulayın.

Portakal ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma:
Portakalın kabuklarını ezin ve bir miktar yoğurtla karıştırın.  Bikini bölgesi( vajina) kararması olan bölgeye belirli aralıklarla uygulayın.

Bal işe bikini bölgesi (vajina beyazlatma)
Balı süt tozunu ve bir miktar badem yağını karıştırın. Macun kıvamına getirdiğiniz karışımı kararma olan vajina bölgesine sürün.15dk beklettikten sonra yıkayın.

Limon suyu ile bikini bölgesi (vajina) beyazlatma:
Limon suyu ile bir miktar lor peynirini karıştırın. Bikini bölgenize(vajina) karışımı uygulayın. Rengi açılana kadar belirli aralıklarla tekrarlayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ