Ballı Armut Yemenin Sağlığımıza Faydaları

Ballı Armut Yemenin Sağlığımıza Faydaları

Lif deposu armut balla karıştırılırsa ne olur? Birçok hastalıklara iyi gelen ballı armudun Yararları nelerdir? Günlük lif ihtiyacımız Ne Kadardır? Neden ballı armut Yemeliyiz? İşte Ballı armudun faydaları haberimizde…

Sindirimi kolaylaştırır


-------- Sponsorlu --------

Her gün yiyeceğiniz ballı armut sindirim sisteminize yardımcı olur. Armut içerdiği yüksek lif oranıyla bağırsak hareketlerinizi düzenler. Balın içerisinde bulunan enzimler sindirim sistemi sağlığı için oldukça faydalıdır.

Kilo vermeye yardımcı olur

Bal ve armut içerdikleri çeşitli antioksidanlar, mineral ve vitaminler ile kilo vermenize yardımcı olur.  Kabızlık gibi bağırsak sorunlarını çözen ballı armut basur sıkıntılarını da içerdiği lif oranıyla çözer.

Nefes darlığına iyi geliyor

Çeşitli boğaz ağrıları ve nefes darlığına iyi gelen ballı armut, mikroplardan arındırılmış bir boğaza ve  temizlenmiş bir ciğere sahip olmanız için size yardımcı olur.


-------- Sponsorlu --------

Kan pıhtılaşmasını önler 

Vücudumuzda oldukça büyük tehlike ve hastalıklara yol açan kan pıhtılaşmasını önler. Doğal bir kan sulandırıcı olan armut bal ile birleştiğinde kanınızdaki kırmızı kan hücrelerini arttırarak damarlarınızda ki oksijen seviyesini de yükseltir.

Kalp atışlarınızı düzenler

Ballı armut içerdiği bileşenler sayesinde kalp atışlarınızı düzenler. Uzmanlar tarafından genellikle sporculara ve spor yapanlara önerilen ballı armut kalp damar rahatsızlıklarınızı giderir.

C vitamini deposu 

Armudun içinde bolca bulunan C vitamini gribal enfeksiyonlardan sizi uzak tutarak hastalıklara karşı da bağışıklık sisteminizi korur.

 Bir önceki haberimiz olan: Sigara İçenlerin Mutlaka Yapması Gereken Kür Tarifi için Tıklayınız.!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ