Balık Yağı Hapının Faydaları Nelerdir?

Balık Yağı Hapının Faydaları Nelerdir?

Uzmanlar tarafından “Beyin gıdası” olarak görülen balık yağının başta kalp hastalıkları olmak üzere kilo kaybından, kolesterolü düşürmeye kadar sayısız faydası bulunmaktadır.

Kalp sağlığınızı geliştirir


-------- Sponsorlu --------

Balık yağında bulunan omega 3 yağ asitleri kalbi korumak için birebir. Düzensiz kalp atışlarını kontrol altına alır, trigliserit seviyesini düşürür. Böylece kalp krizi ve felç riskini azaltır.

Hafızanızı güçlendirir

Balık yağı, zar ve hücre yapılarının temellerini oluşturan omega 3 yağ asitleriyle optimal beyin fonksiyonu için gereklidir. Sinir hücrelerimiz de en iyi şekilde çalışmak için omega 3 yağ asitlerine ihtiyaç duyar. Araştırmalara göre balık yağı hafızayı güçlendiriyor. Ancak etkisi yaş ilerledikçe azaldığı için erken yaşlarda tüketmek gerekiyor.

Zayıflamaya yardımcı olur

Egzersiz ve sağlıklı beslenme olmadan zayıflamak imkansızdır ancak balık yağını diyetinize eklerseniz zayıflama sürecini hızlandırabilirsiniz. Balık yağı, açlığı azaltır, egzersiz programınızı daha etkili hale getirir, vücutta depolanan yağı minimuma indirir.

Modunuzu yükseltir


-------- Sponsorlu --------

Seratonin modunuzu ve kavramanızı düzenleyen kilit bir beyin kimyasalıdır. Düzenli olarak balık yağı tüketmek seratoninin daha iyi çalışmasını sağlar. Seratonin, daha iyi hissetmenizi ve daha doğru davranmanızı sağlar; karar verme sürecinizi hızlandırır.

Kirli havanın etkisini azaltır

Hava kirliliği bütün organlarımızı ve sistemimizi olumsuz yönde etkiler. Balık yağı gibi takviyeler hava kirliliğine bağlı hasarı %30-%50 oranında azaltır. Bir araştırmaya göre omega 3 yağ asitleri inflamasyonu ve hava kirliliğinin sebep olduğu oksidatif stresi önlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olur.

Gözlerinizi korur

Düzenli olarak balık yağı tüketimi kuru göz sendromunu azaltır, sarı nokta hastalığının erken gelişimini önler. Yakın zamanda yapılan araştırmalar omega 3 yağ asitlerinin gözlerdeki sağlıklı nem seviyesini sürdürmeye ve gözyaşı üretimine yardımcı olduğunu göstermiştir.

Cilt güzelliğinize katkı sağlar

Hücre zarlarını yenileyen omega 3 yağ asitleri cilt hücrelerindeki hasarı içeriden iyileştirir. Güçlü anti-inflamatuar etkisiyle kızarıklığı ve irritasyonu azaltır, cilt güzelliğine katkı sağlar.

Bağışıklığı güçlendirir

Omega 3 yağ asitleri bakımından zengin bir diyet B hücrelerinin aktivasyonunu ve sayısını arttırır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ