Bağırsak Kurtları ve Parazitleri için Uzmanından Öneriler

Bağırsak Kurtları ve Parazitleri için Uzmanından Öneriler

Bitkisel tedavi yöntemlerinin ünlü ve güvenilir hocası Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu parazit kurt için öneriler konusunda sözü önce Stevia bitkisi olarak bilinen şeker otuna getiriyor. Anavatanı Paraguay olarak tanınan ve çok uzun zamandan beri (aztek kültüründe var) kullanıldığı bilinen şeker otunun yaprakları yoğun şeker tadı veriyor.


-------- Sponsorlu --------

Şekerle kıyaslandığında yaklaşık 400 kat daha fazla tat verdiği ortaya çıkmış. Fakat organik ve doğal bir ürün olduğu için şekerin ve özellikle tatlandırıcıların yerine rahatlıkla kullanılabilir. Diyabet hastaları için gene de fazla öğütlenmemektedir, fakat sağlıklı bir tatlandırıcı olarak lezzet duygusunu tatmin eder.


-------- Sponsorlu --------

Türkiye’de de Yetişiyor

Bu arada stevia bitkisinin nikotin etkisini azalttığı da söyleniyor ki bu da sigara tiryakileri için sağlıklı çözüm olarak düşünülebilir. Bitkinin yapraklarından küçük bir parçayı ağzınıza olarak deneyebilirsiniz, çayınıza katabilirsiniz. Kurutulmuş halde kullanabilirsiniz. Şeker otundan bitki çayı hazırlayabilirsiniz.

Kek ve pastalarınızı stevia otu ile pişirebilirsiniz. Artık Japonya’da kafelerde şeker yerine stevia otu kullanılıyor diyen uzman doktor İbrahim Saraçoğlu parazit kurt için öneriler hakkında ise temizlik çok önemli diyor, tırnakların kısa kesilmesini öğütlüyor. Kekik çayı günde bir bardak olarak taze hazırlanıp içilebilir. Bu arada zerdaçal deneyin ama çay olarak yapmayın. Örneğin direk olarak salatalara karıştırın ve değişik bir lezzet yakalayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ