1 Haftada Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Yöntemler

1 Haftada Kaş ve Kirpikleri Gürleştiren Yöntemler

İnce ve biçimsiz kaşlar artık pek de istenilen bir görüntü değil. Kaşlarınızın daha parlak, güçlü ve gür olmasını istiyorsanız derlediğimiz metotları deneyebilirsiniz.

Yoğun kaşlar, yüzünüzün görüntüsünü yani ifadenizi belirler. Kaşlar, yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biridir. Ne kadar gürlerse o kadar güzel görünürler. Uzun süre kaş almak bu gür kaşları küstürerek, azalmalarına ve zamanla seyrekleşmelerine sebep olur. Bunun için sizlere en pratik kaş gürleştirmenin 6 basit yolunu göstereceğiz. Bu yöntemlerin tamamı doğaldır.


-------- Sponsorlu --------

Not: Alerjiniz olabilecek ürünleri kullanmayınız.

1. Hint yağı

Hint yağı, kalın kaşlara sahip olmak için kullanılan en eski yöntemlerden biri. Proteinler, yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler ile zengin olduğundan, kıl foliküllerinin beslenmesine yardımcı olur. Kaş diplerine her gün uyguladığınızda daha kalın ve güçlü kaşlara sahip olabilirsiniz.

Metot:  Birkaç damla hint yağını parmak uçlarınıza alıp kaşlarınıza masaj yaparak uygulayın. 30 dakika boyunca bekletin, makyaj temizleyicisiyle silin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Hint yağı

2. Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı, vücudunuzu nemlendirmenin yanı sıra kan dolaşımını iyileştirmek için de mükemmel bir ürün. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri kaş dökülmesini önlemek için kaşta bulunan doğal proteinlerle çalışır. İçindeki laurik asit, kaş foliküllerinin enfeksiyonunu önleyen bir antimikrobiyal madde olarak davranır. Çeşitli proteinlerin yanı sıra, hindistan cevizi yağı içindeki E vitamini ve demir gibi besinler sağlıklı ve kalın kaşları geliştirir. Her gün kaşlarınıza hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz, ancak bunu haftada birkaç kez bile kullanmanız fark edilebilir sonuçlar verebilir.

Metot: Bir kulak çubuğunu yağa batırın ve kaşlarınıza sürün. Gece boyunca bekletin. Uyandığınızda yüzünüzü yıkayarak durulayın.

3. Zeytinyağı

Zeytinyağı, kaş kıllarının büyümesine yardımcı olan A ve E vitaminlerini içerir. Vitamin E her kaş telini beslerken, A Vitamini kaş büyümesine yardımcı olan ve vücudumuzun doğal yağı olan sebum üretimini uyarır. Bu, birkaç hafta içinde sonuçların görülmesi için günde en az bir kez yapılabilir.

Metot:  Parmak ucunuza bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yapın. Birkaç saat boyunca bekletin ve su ile yıkayın.


-------- Sponsorlu --------

4. Soğan suyu

Soğan suyuSoğan suyu kaş büyümesi için çok iyi olan kükürt, selenyum, mineraller, B vitaminleri ve C vitaminleri içerir. Bu, kaşların daha hızlı ve daha yoğun büyümesine yardımcı olur. Sülfür doğru kaş büyümesi için gerekli olan kollajen dokuların üretimini geliştirir. Soğan keskin bir kokuyken, kokunun tüm izlerini kaldırmak için limon suyu kullanmak en iyisidir. Her gün alternatif olarak kaşlarınıza soğan suyu uygulayın.

Metot:  Soğanları kesip blenderden geçirin ve macun haline getirin. Kaşlarınıza uygulayın. Bir saat bekletin. Seyreltilmiş limon suyuna batırılmış bir top pamuk ile silin.

5. Yumurta sarısı

Kaş kılları keratin proteininden oluşur ve yumurta büyük bir protein kaynağıdır. Keratin, çoğu saç büyüme takviyesinde önemli bir bileşen. Yumurta sarısı da zengin bir biyotin kaynağı olup kaşlarınızın büyümesine yardımcı olur. Haftada iki kez bu yöntemi uygularsanız, daha hızlı bir büyüme oranı elde edebilirsiniz.

Metot: Yumurta sarısını beyazdan ayırın ve iyice çırpın. Bir fırça kullanarak kaşlarınıza sürün. 20 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Not: Yumurta sarısı gözenekleri tıkayabilir ve sivilceye neden olabilir. Bu yüzden yoğun şekilde kullanmamanız önerilir.

6. Çemen otu

Çemen otu kaşların sağlıklı ve parlak görünmesinde oldukça etkili. Bu tohumlar saç foliküllerinin yeniden yapılandırılmasına yardımcı olur ve bu sayede yeni kaş kıllarının çıkmasına neden olur; nikotinik asit ve kaş kıllarının büyümesini teşvik eden proteinler içerirler. İçinde bulunan lesitin kaşlarınıza parlaklık kazandırır ve doğal rengini korumasına izin verir. Bu yöntem, etkili sonuçlar alabilmek için haftada iki kez uygulanmalıdır.

Metot: Tohumları bir gece suda bekletin. İnce bir macun haline getirin ve kaşlarınıza uygulayın. 30-45 dakika boyunca bekleyin ve ılık su ile durulayın.

Çemen otu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ